EuroFlota
strona główna
o nas prenumerata szkolenia/konferencje 2018

szkolenia/archiwum
BEZPŁATNE
e-wydanie
dylematy
prawne
kontakt archiwum
 
 
      Numer 176/177, październik/listopad 2017
     
 
Solidny filar
20 lat Volkswagen Leasing w Polsce
2018 – rok kolejnych zmian
Bezpieczny kierowca pracuje na wizerunek firmy
BZ WBK Leasing wyłącznym partnerem finansowym Subaru
Flotowy pakiet bezpieczeństwa
Infiniti Q30 – Premium Active Compact, czyli indywidualizacja we flocie
Infiniti Q50 – najchętniej kupowany model
Infiniti Q70 – ekspresyjna limuzyna
Infiniti QX30 – wszechstronny crossover
Infiniti QX70 – przebojowy sportowiec
Infiniti: diametralna zmiana strategii
Jak dobrze ubezpieczyć flotę
Jak ujarzmić flotę i zostać bohaterem w swojej firmie
Mandat – przyjąć czy iść do sądu?
Nie piłeś, nie jedź!
Odmłodzony crossover: Nissan Qashqai
Przygoda z Infiniti
Q60 – klasyka coupé
Rośnie w Land Roverach
Stale doskonalimy jakość obsługi
UBEZPIECZENIE FLOTY SAMOCHODOWEJ: PRAKTYCZNE ASPEKTY OPTYMALIZACJI KOSZTÓW cz.1
Zwinny mieszczuch: Citroën C3
PSPA: 7 tys. punktów ładowania aut elektrycznych w Polsce do 2020 r.
e-Golfy w ABB Polska
Niebezpieczne polskie drogi
200 000 aut sprzedała Grupa PGD
Agata Chowaniec dyrektorem zarządzającym w Car-Port
Cena najważniejsza
Auto elektryczne za prawie 1 mln zł
Podyplomowe studia zarządzania flotą
Przegląd prasy
Coraz więcej firm oferuje auta na minuty
Sprzedaż na kilka sposobów
Przemyślana konstrukcja: Kia Stonic
Auto z charakterem: Skoda Karoq
Więcej technologii: Peugeot 308
Mały i bardzo przestronny: Ford KA+
Nieduży wielki samochód: Fiat 500
Magia mocy Lexusów
Nowa era popularnego kompaktu: Honda Civic
Komfortowa i ekologiczna: Kia Optima Plug-in Hybrid
Z kosmicznym kokpitem: Toyota Prius
Ekologiczny w trzech opcjach: Hyundai Ioniq
Maksymalnie funkcjonalna: Skoda Octavia
Zgodnie z życzeniami klientów: VW Crafter
Przewiezie wszystko: Mercedes Sprinter
LoJack chroni skutecznie
Ubezpieczenie w CFM
Skuteczna likwidacja szkody
Renault: lakier do paznokci naprawi rysy na karoserii
Okulary w stylu Nissana Micra
Renault Trezor sensacją targów
„Inteligentne” ławki Forda
Innowacyjna Toyota
Robert Lewandowski w Audi RS 6 Avant
Z rynku - Piotr Bryński
Z rynku - Bernadeta Stożek
Nowe Audi A8 jeździ autonomicznie
Volkswagen rozpoczął sprzedaż dłuższego Tiguana Allspace
Nowość Hyundaia – Kona
Mobilny salon Renault
Dacia odmłodziła Dustera
Audi A1 z pilotem jazdy w korkach
Compass, czyli nowa terenówka Jeepa
Skoda Kodiaq Scout w Polsce
Europejski debiut Forda Mustanga GT4
Fiat 500X – kolejna wersja ikony
Ford Tourneo Custom – uniwersalny mikrobus
   
home.kpmg.com
  pokaż wszystkie numery
 
FLOTOWE TRENDY 2017 – EKOMOBILNOŚĆ
 
Rozwój rynku pojazdów z napędami alternatywnymi, elektromobilność na świecie i w Europie oraz ich polska perspektywa – na ten temat dyskutowali uczestnicy konferencji FLOTOWE TRENDY 2017, którą 10 maja tego roku zorganizowało w Warszawie wydawnictwo PTL Media, wydawca magazynu „EuroFlota”.
   
Autor: Władysław Wilkiel

Podobnie jak marcowa edycja konferencji Flotowe Trendy – Samochody Osobowe, również spotkanie na temat elektromobilności przyciągnęło rzesze zainteresowanych tą problematyką. W salach konferencyjnych warszawskiego hotelu Sangate Airport spotkało się blisko 300 menedżerów flot i osób decydujących w firmach o parku samochodowym.

– Ideą naszych spotkań jest stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami. To również miejsce dla rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń – powiedział podczas otwarcia konferencji Paweł Baran, redaktor naczelny „EuroFloty”. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali siedmiu profesjonalnie przygotowanych wykładów i aktywnie zabierali głos na temat innowacyjnych kierunków rozwoju branży flotowej.

– Rozwój technologii, zmiany, jakie zachodzą w samochodach i usługach flotowych, sprawiają, że rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były nowością, dziś szybko stają się przeżytkiem. To właśnie tempo zmian oraz rosnąca potrzeba nadążania za trendami zmobilizowały mnie do uczestniczenia w profesjonalnej konferencji Flotowe Trendy – komentowała jedna z uczestniczek konferencji Luba Kurek z SKFS.

Konferencję zainaugurowała debata w gronie wybitnych ekspertów „Polska perspektywa rozwoju elektromobilności”. Opinie i prognozy dotyczące elektromobilności na świecie i w Europie w kontekście krajowego rynku samochodów elektrycznych przedstawili: Mieczysław Woźniak – członek zarządu Leaseurope, wiceprzewodniczący Związku Polskiego Leasingu, Mirosław Michna – partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej KPMG w Polsce, Michał Wekiera – dyrektor wykonawczy prawo, przemysł, technika w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Wojciech Dziwisz – ABB Polska, oraz Wojciech Czapla – koordynator Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji oraz projektu Electric Taxi.

Paneliści zgodnie przyznali, że choć popyt na auta elektryczne w I kwartale 2017 roku wzrósł w Europie czterokrotnie więcej niż na wszystkie samochody, to ich sprzedaż wciąż stanowi tylko 1% rynku. Jednak przyszłość elektryfikacji branży motoryzacyjnej nadciąga dużymi krokami. W tym kontekście bardzo interesująco wybrzmiało podsumowanie prelekcji Mirosława Michny, który m.in. omówił interesujący raport „Global Automotive Executive Survey 2017”. Ekspert KPMG wskazał, że w ciągu ostatniego roku elektromobilność znacząco zyskała na popularności wśród ankietowanych menedżerów. Planowane restrykcje prawne, mające na celu ograniczenie bądź zakaz rejestrowania samochodów z silnikami spalinowymi, sprawiły, że producenci samochodów muszą reagować na zmieniające się otoczenie. Trend ten jest również zauważalny w Polsce, gdzie rząd w ramach strategii rozwoju elektromobilności planuje, że po polskich drogach do 2025 r. poruszać się będzie 1 milion
pojazdów elektrycznych – mówił Mirosław Michna.

Rozwój elektromobilności jest uzależniony od pozyskania odpowiednich środków finansowych. Aspekty finansowania floty elektrycznej w przystępny sposób zaprezentował Mieczysław Woźniak – członek zarządu Leaseurope i wiceprzewodniczący Związku Polskiego Leasingu.

W kontekście rozwiązań telematycznych, które wspierają administratorów flot samochodowych, interesujący wykład wygłosił Zachariasz Brusiło, Sales Manager w firmie Navi Expert, zaś Bartosz Czubała z Prins Autogaz odniósł się do wątku przyszłości napędu LPG, jako alternatywnego rozwiązania dla hybryd i samochodów elektrycznych.

Z myślą o przedsiębiorstwach, które przede wszystkim cenią sobie czas i wygodę, powstała aplikacja SkyCash dla firm. Walory aplikacji zaprezentował Piotr Bochenek, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu SkyCash Poland SA. Wskazał, że aplikacja SkyCash mobiParking to nie tylko prosty i szybki sposób na zakup biletów parkingowych bez konieczności szukania parkomatów, to także zestaw użytecznych usług, które z pewnością zostaną docenione przez firmę. Z kolei Bartłomiej Binkiewicz, Business Development Manager Eurotax, Autovista Polska, wyjaśnił, jak kształtują się wartości RV w przypadku samochodów hybrydowych i elektrycznych. Wskazał, że z punktu widzenia RV, w pojazdach elektrycznych nie widać jeszcze dużych wzrostów, raczej są one niewielkie. Można jednak spodziewać się w krótkim i średnim okresie wzrostów wartości rezydualnych z uwagi na nową ofertę wyposażoną w nowe technologie.

Bardzo interesujący był wykład Wojciecha Czapli, koordynatora Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji, który na przykładzie floty Electric-Taxi, zbudowanej na modelach elektrycznego Nissana Leaf, pokazał szereg korzyści biznesowych.

Już teraz zapraszamy naszych czytelników do udziału w czerwcowej konferencji FLOTOWE TRENDY 2017 – SAMOCHODY DOSTAWCZE (21.06.2017 r.), na której przyjrzymy się rynkowi oraz kierunkom rozwoju flot samochodów użytkowych i dostawczych. Wskażemy m.in. trendy w obszarze zastosowań usług najmu oraz modeli finansowania samochodów użytkowych (także adaptowanych i specjalistycznych) – dotkniemy tematyki wartości rezydualnych w pojazdach użytkowych. Postaramy się odpowiedzieć też na pytanie, czym będą napędzane floty użytkowe w najbliższej przyszłości, czy diesel będzie nadal królem?

Więcej o cyklu FLOTOWE TRENDY 2017 oraz możliwość zgłoszenia uczestnictwa na stronie: www.flotowetrendy.pl
 
  powrót wersja do druku
   
    Zapisz się na NEWSLETTER

 EuroFlota PTL MEDIA © 1999-2018  •  Regulamin strony  •  Ochrona danych osobowych  •  designed by MOUTON interactive